מערכת ישיבה

ספה, סלון

מה שחשוב כאשר מעצבים סלון בבית, הוא  נוחות ואסתטיקה. ועל שניהם אסור להתפשר. על מנת לשדרג את הסלון, או לחלופין בעת רכישת סלון חדש בשיפוץ או במעבר בית חדש, יש לרכוש מערכת ישיבה דקורטיבית ונוחה. קצרה היריעה מלהכיל את כל האפשרויות, אבל נציין חלק מהן, כמו למשל – ספה פינתית, מערכת ישיבה קלאסית של כורסא אחת, ספה תלת מושבית וספה דו מושבית, או ספות ריקליינר, או ספה עם שזלונג, וכיוצא בזה.

איזה מערכת ישיבה הכי מתאימה לסלון קטן?

אם הסלון שלכם קטן, אל תאמרו נואש, בשל כך כי לכל בעיה ניתן למצוא פתרון. ובכן, עבור סלון קטן כדאי לא לרכוש מערכת ישיבה עם משענת גבוהה, שתיצור בסלון תחושה של חנק, כי אם מערכת של ישיבה נמוכה. כמו כן, מומלץ לרכוש מעכת של ישיבה שכוללת ספה של שזלנג מתקפלת או ספה שנראית כמו ריש.

מה הם החומרים הקונבנציונליים של מערכת ישיבה?

אל תמהרו לרכוש כל מערכת ישיבה שאתם פוגשים בחנות כפי שאינכם קונים מזרנים מבלי לנסותם קודם, קודם כל תבחנו את האיכות של חומרי הגלם שמהם היא מורכבת. נהוג למלא את המושבים במערכת הישיבה כשכבות ספוג או במילוי ספוג, משום שהספוג הוא היפו אלרגני וכן מאוד נוח, והוא גם איכותי מאוד ומונע לכלוך וצורך הזמנת ניקוי שטיחים בעתיד. אבל עלייה וקוץ בה – בטווח הרחוק הוא ישקע, כתוצאה מישיבה ממושכת עליו, וכן הא מתבלה מהר. יש להקפיד על החומרים של השלד, הבסיס או הרגליים של מערכות של ישיבה, כאשר האפשרויות הן עץ דחוס או מלא ומתכת. על מנת שמערכת הישיבה תשרת אתכם נאמנה שנים רבות, מומלץ שתבחרו בשלד וברגליים של עץ מלא, אשר יוצר איכות טובה ואיתנה ביותר.

מה המשמעות של בחירת הצבעים, כאשר רוכשים מערכת ישיבה?

לכל מי שיש ילדים קטנים, ממש לא כדאי לרכוש מערכת ישיבה שהצבעים בז' או לבן שולטים בה, כמובן בשל הכתמים והלכלוך. את צבעי מערכת הישיבה יש לבחור תוך התאמה לחלל שסובב אותה. מי שמגדל בביתו כלב או חתול, צריך להימנע מרכישת מערכת של ישיבה בגוונים כהים, בשל כך כי השערות שלהם יבלטו עליה. אל תלכו על הצבעים היוקדים או האופנתיים כעת, כגון – אדום או כתום, למרות העובדה שהם מותירים רושם ניכר, מהר מאוד תמאסו בהם והטרנד יחלוף כלא היה מעולם.