ספה

ספה, סלון

ספה בסלון מאפשרת אינטראקציה ובילוי זמן איכות עם בני המשפחה, כמו גם עם האורחים. ניתן למצוא כיום את הספות במנעד רב של גדלים, טקסטורות, צבעים, סגנונות, צורות, וכיוצא בזאת. אפשרי שתבחרו את הסגנון של הספות שיתכתב עם הסגנון בבית שלכם, אבל אין זה מחויב המציאות. אתם יכולים לייחד את סגנון הספות בסלון שאופן שונה משאר חדרי הבית. בחרנו להביא בפניכם את הספות מעור ומבד. המשיכו לקרוא, ותרחיבו את השכלתכם.

ספה מעור – על מה ולמה?

מראשית ההיסטוריה האנשים ראו בעור כחומר גלם איכותי למנעד רב של מוצרים, שאף חומר גלם אחר לא היה יכול לעמוד בסטנדרט כה גבוה כמוהו. יודעי דבר סוברים, כי הרהיטים בתקופות קדומות נוצרו מעור של בעלי חיים, על מנת לספק לאנשים מקום חמים ונינוח להירדם או להתרווח עליו. על אף שחלפו ועברו להם הרבה שנים, אף במציאות העכשווית העור נחוץ ביותר וטרנדי. חרף העובדה כי ניתן לרכוש ספה מחומרים סינתטיים או מבדים, המון בני אדם מעדיפים לקנות ספות דווקא מעור.

היתרונות שמניעים לבחירת ספה מעור –

  • נראות חיצונית כבהתחלה – עד כמה שספת העור תתבלה ותשתפשף, הצבע הטבעי של ספה מעור יישאר כמו ביום שרכשו אותה. אינכם מבינים מדוע? ובכן, כאשר צובעים את העור, הצבע נספג בו, מה שאומר שצבע אינו יכול לדהות.
  • הספות מעור משחררות וסופגות לחות, באופן כזה שהישיבה עליהן לא מעבירה תחושה של דביקות, כמו שורה בחומרים שמבוססים על פלסטיק או על ויניל. בנוסף לכך, עור נושם, לעומת כל מיני חיקויים סינתטיים. כפועל יוצא, העור מפיץ לאלתר קור וחום, הווה אומר שתוכלו לשבת על הספות מעור בנינוחות, בלי כל התניה של מצב מזג האוויר.
  • ספות מעור נחשבות לספות הכי איכותיות, אין ריהוט שיכול להשתוות בנראות קלאסית, כמו הנראות של ספות מעור.

איזה סוגים של ספות מבד קיימים?

  • למרות שמקובל לחשוב כי ספות מפשתן או מכותנה מהוות את שיא האינטימיות והעמידות, אי אפשר להשוות אותן מהאיכות הנשגבה של ספה מצמר. ספות מצמר הרבה יותר עמידות מפאת בלי, הן יפות יותר, ומדובר על חומר שמתחדש וטבעי. קל לנקות ספות מצמר, הן לא נמתחות באופן קל. למרות כל הנאמר לעיל, ספות מצמר אינן מהוות את הבחירה הראשונה של בני האדם.
  • כשאומרים ספה דמוי עור, מתכוונים לספה שעשויה מן בד סינתטי, שמתפקד ושנראה בדיוק כמו עור אמתי. רבים הם הבוחרים באופציה הזאת, בפרט מי שדוגל בזכויות החיות הבסיסיות, ואינו מוכן לשבת על העור האמתי של החיות, או מי שמוגבל מבחינת מסגרת התקציב.